Anlık Döviz

anlık döviz

Anlık Döviz nedir?

Anlık döviz kavramı spot piyasa için sık kullanılan bir tabir olmaktadır. Döviz yorumlarının yapıldığı anlarda anlık döviz değerleri alınır ve bu değerlere göre teknik analiz bilgisi sağlanır.

Anlık döviz değerleri çeşitli sağlayıcılar, internet sayfaları ve platformlardan takip edilir. İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de anlık döviz rakamlarını görebileceğiniz platformlarda Meta Tader 4 ekranı yer almaktadır. Bu ekranlardan USDTRY, UDSJPY, GBPUSD, EURUSD gibi paritelerin yanı sıra diğer minör ve egzotik para birimlerine yönelik döviz çiftlerinin de takip edilmesi mümkündür. 

Spot piyasada takip edilen bu değerler döviz çiftinin o anki değerini göstermektedir. Piyasadaki tarafların, yani alıcı ve satıcıların o an gerçekleştirdikleri işlem fiyatıdır. Spot piyasada görülen fiyat değerleri vadeli piyasada görülen fiyat değerlerinden farklıdır. Anlık döviz fiyatları ile vadeli piyasada görülen enstrümanların değerleri arasında her daim fark vardır. Bu ise ileri tarihli bir dönem için enstrümana yönelik arz ve talep doğrultusunda fiyatların ne yönde ağırlık kazanmasıyla oluşur. 

Anlık Döviz Yorumları

Son olarak döviz yorumları yapılırken, anlık döviz değerleri kullanılmaktadır. Döviz analizlerinde vadeli piyasayı baz almak yanlış teknik değerlendirmelere ya da farklı stratejilere neden olabilir. Bu nedenle spot piyasada görülen anlık döviz değerleri baz alınarak vadeli piyasa için yorum ve değerlendirmeler yapmak ve asıl dayanak varlık üzerinden bir analiz çıkarmak stratejilerinizde doğru kararlar almanızı sağlayacaktır.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”