31 Mayıs VIOP Strateji: USD/TL Kontratı

Yurtiçi piyasalardaki iyimser havanın korunuyor olması, kurların geri çekilmesini destekliyor. Aynı zamanda dış piyasada güçlü Doların olmaması, şimdilik gelişmekte olan ülke piyasalarını huzursuz etmiyor bu durumdan TL’nin de ılımlı etkilendiğini söylemek mümkün. TCMB’nin bu haftaki hamlesiyle piyasada daha baskın olduğunu belirtmesi, Londra’da yatırımcılarla görüşen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve TCMB Başkanı Murat Çetinkaya’dan ılımlı açıklamaların gelmesi, iç piyasayı destekliyor. Aynı zamanda, hükümet kanadından da kurlardaki agresif hareketlere rağmen Türkiye’ye yönelik yapıcı açıklamaların gelmesi de yurtiçi piyasalar üzerindeki bulutların dağılmasını desteklemeye devam ediyor. Bugün için ABD tarafından açıklanacak veriler ve Fed üyelerinin konuşmaları yakından izlenecek. Verilerin, ABD Doları üzerinde sınırlı bir etki yaratması beklenebilir. 

USD/TRY

Teknik Analiz: USD/TL kuru 4.4480 seviyesine kadar geri çekilmesine karşın bu seviyeden aldığı destekle yukarı yönde tepkisini korumaya devam ediyor. Kur için 4.45 altı kapanışlar geri çekilmesinde hız kazanması açısından daha kritik olabilir. Bu sabah, 4.50 altında olan kur için aşağı yönlü eğilimin korunduğunu gözlemleniyor. Kur, 4.50 ve üzerine doğru ataklar yapmadığı müddetçe aşağı yönde hareketini sürdürmek isteyebilir ve kritik destek noktası olarak 4.40 seviyesine doğru sürüklenebilir. Dolayısıyla, kurdaki oynaklığın sürüyor olduğunu göz önünde bulundurursak, kurun hareketleri yakından izlenmeli.  

VIOP USD/TL kontratı için yeni uzun pozisyonlar riskli kalmaya devam ediyor. Mevcut uzun pozisyonlar ise temkinli olmak amacıyla kapatılabilir. Mevcut kısa pozisyonlar bir süre daha korunabileceği gibi yeni kısa pozisyonlar içinse spot piyasada USD/TL kurunun 4.45 altı kapanışlarda ısrarcı olmasında yarar var. Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.31 Mayıs VIOP Strateji: USD/TL Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”