26 Ekim VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı

BİST30 endeksi 22 ve 50 günlük HO altında kalmaya devam ederken, 50 günlük HO yukarı yönde tepki verdiği gözleniyor. 116000 destek seviyesi üzerinde bir kapanış yapan endeksin dünkü yapmış olduğu primli kapanışına göre güçleniyor yorumunu yapmak için erken olabilir. Endeksin ortalamaların üzerine çıkması ve özellikle de 117600 direncini aşması gelecek günlerde kayıpların hızla geri alındığını görmemize neden olabilir.Ffakat şunu da belirtmekte fayda var. Teknik göstergeler halen daha zayıf seyrini koruyor ve özellikle de aşırı satım bölgesine yakın seyrediyor olması en azından destek noktalarında dikkatli olunmasını gerektiriyor. Bu nedenle aşağıda 116000 – 115000 destek alanında satışların devam edip etmediğini takip edilmesi önem arz ediyor. 

BİST30 spot piyasada 116000 seviyesi üzerine çıkıyor olması henüz VİOP kontratında yeni uzun pozisyonlara imkan vermiyor. Göstergelerin halen daha zayıf seyrediyor olması VİOP endeks kontratında mevcut kısa pozisyonların bir süre daha korunmasını sağlıyor. Mevcut uzun pozisyonlar BİST30 endeksinin spot piyasada 117600 seviyesini aşması halinde kapatılması uygun olabilir. 

26 Ekim VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”