24 Ekim VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı

BİST30 endeksi 50 günlük ortalamaya denk gelen 117600 seviyesi üzerinde tutunmakta başarısız oldu ve satışlar 114000 seviyesine sürmesi sonrası günü 116200 puandan kapadı. 30 endekste genel rüzgarın güçlü olmadığını belirtelim. 117600 seviyesi altındaki seyirlerin sürmesi halinde satışların önümüzdeki günlerde 113000 seviyesine doğru sürmesi beklenebilir. Buna karşın 30 endeksin yukarı yönlü tepkileri güç kazanma potansiyeline yardımcı olması halinde ise 117600 seviyesi üzerinde tepki hareketlerinin sürmesini bekleriz. Genel resim zayıf.

Bu yaklaşıma paralel olarak BİST30 VIOP kontratında, spot fiyatta 117600 seviyesi altındaki tabloda mevcut kısa pozisyonlar sürdürülebilir. Uzun pozisyonlar için henüz uygun bir ortamın oluşmadığını belirtmekte fayda var. Buna karşın gün içi işlemlerde risk almak isteyen yatırımcılar spot fiyatta 117600 seviyesi üzerindeki hareketlerde temkinli bir şekilde uzun pozisyon denenebilir.


24 Ekim VİOP Strateji: BIST 30 Endeks Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”