23 Temmuz Dolar/TL VİOP Kontratı

USDTRY kuru forex piyasalarında bu sabah 4.7616 seviyelerinde seyrediyor. TL haftaya güçlü başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Arjantinden yaptığı açıklamaların TL üzerinde pozitif etkileri olduğunu görmekteyiz. Özellikle piyasalarla kavga etmeyeceğiz açıklamasının, TCMB’nin yarınki toplantısında faiz artırımı yapma beklentilerini güçlendirmiş görünüyor. Buna paralel Dolar kurunda %1’e yakın düşüşler var. GOP para birimlerinde ise yatay seyirler olurken, TL’deki pozitif ayrışmayı net bir şekilde gözlüyoruz. Teknik olarak 4.77 seviyesinde izlediğimiz desteğin altında olması önemli. USDTRY 4.77 seviyesi altında kalmayı sürdürürse aşağı yönlü seyir 4.72 seviyesine doğru devam edebilir. Aksi durumda yeniden 4.80 bölgesine tepki yükselişleri görebiliriz. Ancak 4.77 desteğinin altında olması aşağı yönlü eğimin güçlendiğini gösteriyor. 

VIOP Dolar kontratında kısa pozisyonlar 4.77 veya 4.7750 seviyesi stop loss alınarak korunabilir. Uzun pozisyonlar ise yarın TCMB toplantısı varken fazla doğru olmayabilir. Dolar kurunun 4.77 seviyesinin üzerine yeniden yükselip yerleşmesi durumunda ise kısa pozisyonlar temkinli olmak amacıyla kapatılabilir ve uzun pozisyonlar denenebilir. 


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.23 Temmuz Dolar/TL VİOP Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”