23 Mayıs VIOP Strateji: USD/TL Kontratı

USD/TL’de oynaklık yüksek. Kurda tarihi zirve 4.80 seviyesi olarak görülüyor. TL’de ki negatif ayrışmanın sürüyor olması kurlarında yukarı yönde tepki vermesini tetikliyor. Küresel piyasalarda Doların pozitif fiyatlanıyor oluşu, gelişmekte olan ülke piyasaları üzerinde baskı kurmaya devam ettiği için TL’de bu durumdan negatif nemalanıyor. İç tarafta ise seçim öncesi belirsizlik ve TCMB’den faiz artırımı ile ilgili belirsiz beklentiler ile özel sektörün dış borç ödemeleri iç piyasadaki dolar kuru üzerinde yukarı yönlü baskı kurmaya devam ediyor. Dolayısıyla, TL varlıklar üzerinde çok sağlıklı hareketlerin olduğunu söylemek zor olabilir. Türkiye ile ilgili gün içerisindeki olası haber akışları yakından takip edilmeli.


Spot piyasada, USD/TL kurunda yukarı yönde iştah sürüyor dolayısıyla VIOP kontratında bir süre daha kısa pozisyonlar için beklemekte fayda var çünkü ortam hala kısa pozisyonlar için riskli duruyor. Mevcut uzun pozisyonlar sabırsız yatırımcılar için gün içi 4.7330 stop loss seviyesi, sabırlı yatırımcılar içinse gün içi 4.6795 seviyesi stop loss alınarak bir süre daha korunabilir. 


Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir.Fiyat, veriler ve bilgilerin eksik ve doğrulanmaya muhtaç olabileceği tarafınızca dikkate alınmalıdır.  Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesinden İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. 


23 Mayıs VIOP Strateji: USD/TL Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”