20 Eylül VİOP Stratejisi: BİST30 Kontratı

BIST 30 endeksi 22-50 günlük HO üzerindeki seyrini korumaya ısrarcı bir şekilde devam ediyor. Ayrıca BİST30 endeksi teknik olarak önemli bir direnç seviyesinin altında günü tamamladı. 119600 direncine çok yakın bir noktada günü tamamlayan endeksin bu seviyenin üzerine çıkması halinde yukarı yönlü atakların güç kazanması ve 121720 direncine yakın noktalara doğru tepki alımlarının oluşması beklenebilir. Dolayısıyla endeksin bugünkü fiyat hareketlerinde 119600 seviyesi üzerindeki performansı gelecek periyotlar için önemli olacak. Aşağıda ise en yakın destek noktası 11800 olarak takip edilmekte ve satışların bu seviyenin altında inmesi halinde 115500 destek bölgesine doğru hareketin hız kazanması muhtemel olabilir. 

BIST 30 endeksinin spot piyasada yukarı yönlü hareketini korumaya devam ediyor. Spot endeksin 118000 üzerindeki seyrini koruması halinde VİOP BİST30 endeksinde mevcut kısa pozisyonların yavaş yavaş kapatılması gerekebilir. Endeksin genel görünümde pozitif tablosunu koruması VİOP endeks kontratı için yeni kısa pozisyonları riskli bırakıyor. Yeni uzun pozisyonlar içinse spot BİST30 endeksindeki 119600 seviyesi baz alınarak denenebilir. 

Dirençler: 119600 / 121720 / 124165
Destekler: 118000 / 115500 / 114000


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


20 Eylül VİOP Stratejisi: BİST30 Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”