19 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı -2-

Teknik Analiz: USDTL kurunda yatay seyrin sürdüğü dikkat çekiyor. Kur bugün gün içerisinde en düşük 4.7885 seviyesini test ederken, 4.8411 ile en yüksek seviyesini görmüş oldu. Kurda oynaklık hala sürüyor dolayısıyla aşağı veya yukarı yönde hareketlenmelerin olabileceğini unutmamak lazım. Kur için kırılma noktaları aşağıda 4.77 ve yukarıda 4.85 seviyesinden geçiyor. Kur bu seviyelerin altında veya üzerinde yeni bir hareket alanı oluşturamadığı müddetçe 4.77-4.85 aralığını bir süre daha ihlal etmeye devam edebilir. 

Dolar VIOP kontratında gün içi al sat stratejilerinde Dolar kuru spot piyasada 4.85 bölgesini zorlar ama yükselmekte güçlük çekerse bu durumda kısa süreli kısa pozisyon denemesi yapılabilir. Ancak sağlıklı kısa pozisyon denemesi için spot piyasada Dolar kurunun 4.77 altında kalıcı bir kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor. Yeni ve sağlıklı uzun pozisyon denemesi içinse ortam pek uygun görünmüyor. Gün içi al sat stratejilerinde yeni uzun pozisyon içinse dolar kurunun 4.80 ve altına doğru gevşeme hareketinde zayıf kalması durumunda denenebilir. 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. 


19 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı -2-
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”