19 Temmuz EURUSD VIOP Kontratı

EURUSD kuru gün içerisinde 1.16 seviyesinin altını test etti ancak 1.1575 seviyesinden gelen yukarı yönlü tepkilerle tekrar 1.16 seviyesine doğru tepki hareketi izlendi. Teknik göstergelerin zayıf olduğunu belirtelim. EURUSD konsolidasyon hareketine devam ediyor. Buna karşın aşağı yönlü baskıların kabul edilmediğini ve piyasanın 1.1600 altında iştahla alındığını şimdilik izliyoruz. Ancak paritede 50 günlük ortalamasına yaklaştığında satış baskısıyla karşılanıyor. Bu ortalama 1.17 seviyesine denk geldiğinden paritede sıkışık seyirler görülüyor. Paritenin momentumunda sürekli aşağı yönlü bir eğilim yaşanması alıcıların hızını kesmekte. Bu nedenle parite 1.17 seviyesi üzerine yerleşmekte zorlanması halinde 1.1540 / 1.1500 destek seviyelerine doğru aşağı yönlü hareketini koruyabilir.

Bu bakışla, yakın vadede risk almak isteyen yatırımcılar EURUSD VIOP Kontratında uzun pozisyonları sürdürebilir. Buna karşın spotta 1.17 seviyesi yakınlarında temkinli olmakta fayda olacaktır. Parite spotta 1.17 üzerinde kalmayı sürdürdüğü sürece teknik pozisyon devam edilebilir. Buna karşın 1.17 yakınlarından oluşabilecek zayıflamalara karşı tedbirli olmak adına uzun pozisyon kapatılarak 1.17 seviyesi stop loss alınarak kısa pozisyon denemesi yapılabilir.


19 Temmuz EURUSD VIOP Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”