18 Mayıs VIOP Stratejisi: BIST 30 endeks kontratı

BIST 30 Endeksi ve VIOP 

BIST 30 endeksi saatlik grafikteki 127400 - 127500 aralığındaki seyrini koruyor. Bu aralıkta dalgalanmanın devam ettiğini görmekteyiz. BIST 30 endeksinde 124700 desteği şu ana kadar iyi çalışıyor. Bu seviyeden tepkiler almaktayız. Diğer yandan yükselişin güçlenmesi için 127500 direncini geçmesi gerekli. Bu durumda 130000 ve üzeri seviyeler görülebilir. Buna karşın 124700 desteğinin kırılması durumunda ise satış baskısı güçlenebilir. 

VIOP Endeks kontratında uzun pozisyonlar için 124700 endeks seviyesi stop loss alınarak pozisyonlar korunabilir. Endeksin 127500 seviyesine yakın noktalara gelmesi durumunda ise uzun pozisyonlar temkinli olmak amacıyla kapatılabilir. Kısa pozisyonlar halen riskli olabilir ancak risk seven yatırımcılar endeksin 127500 seviyesine yaklaşması durumunda bu seviyeyi stop loss alarak kısa pozisyon denemeleri yapabilirler. Uzun pozisyonları artırma sınırı 127500 endeks seviyesinin geçilmesi olurken, kısa pozisyonların artırma sınırı 124700 endeks seviyenin aşağı yönde kırılması olabilir. 

Destekler: 124700 / 122500 / 120000
Dirençler: 127500 / 130000 / 131200


18 Mayıs  VIOP Stratejisi: BIST 30 endeks kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”