13 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı

Teknik Analiz: Önceki günkü yükselişin ardından DolarTL kurunda ikili zirve olasılığı devam ediyor. Ancak bunun teyit edilmesi için USDTRY paritesinin ilk etapta 4.77 desteğinin altına gerilemesi gerekli. Bu olmadığı sürece ve USDTRY kuru 4.84 seviyelerindeki seyrini koruduğu sürece ikili zirve formasyonu olasılığı da azalmış olacak. Gün içerisinde 4.80 seviyesi gün içi destek olurken, kritik destek 4.77 seviyesinde bulunuyor. Yukarıda ise 4.88 seviyesinde dirençler oluşurken, kritik seviye 4.92. DolarTL kurunun yukarıda 4.92 zirvesi üzerine yerleşmesi durumunda ilerleyen süreçte yeni rekorlar gelebilir. 

Dolar VIOP kontratında 4.77 destek noktasına doğru geri çekilmelerin görülmesi durumunda bu seviye stop loss alınarak alım stratejisi, kurun 4.92 direncine yakın yerlere gelmesi durumunda ise satım stratejisi denenebilir. Mevcut uzun pozisyonlar ise 4.77 seviyesi stop loss alınarak bir süre daha korunabileceğini düşünüyoruz. İlave kısa pozisyonlar içinse kurda 4.77 altı güçlü bir seyrin oluşmasını görmekte fayda var. Kurda, oynaklığın yüksek olması nedeniyle 4.77-4.92 seviyeleri arasında güçlü güniçi destek ve direnç noktaları belirtmek doğru olmayabilir. Dolayısıyla, 4.77 ve 4.92 seviyeleri kurun kırılma noktaları olarak izleniyor ve bu kırılma noktalarının altına veya üzerine doğru yeni bir trend oluşmadığı müddetçe kurun bu aralıkta seyretmesini bekleyebiliriz.


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


13 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”