13 Eylül VİOP Strateji: Endeks Kontratı

BIST 30 endeks takip ettiğimiz 113000 destek seviyesi üzerinde bir kapanış gerçekleştirdi. Son dönemde zayıf seyirler izleyen endeksin güç kazanabilmesi adına 22 – 50 günlük HO üzerine çıkmasına ve 115700 olarak izlediğimiz kritik direnci üzerine yerleşmesine ihtiyaç var. Bu seviye üzerinde güçlü bir tutunma hareketi gerçekleştiremeyen endeksin yeniden destek noktalarına doğru gerilediği görülüyor. Yaşanan düşüşler agresif bir şekilde gerçekleşmediğinden, endeksin dün yaşadığı düşüşün ardından destek seviyesinden olası bir geri dönüşüne karşı dikkatli olarak pozisyon almakta fayda var. 

BIST 30 VIOP kontratında spotta 113000 seviyesi üzerinde kaldığı müddetçe yeni kısa pozisyonlar için temkinli olmakta fayda var. Endeks VİOP kontratı yeni uzun pozisyonlar içinde şimdilik çok güçlü bir imkan tanımamakla birlikte spot BİST30 endeksin 115700 seviyesi üzerine yerleşmesi ve kalıcı bir görünüm izlemesi halinde yeni uzun pozisyonların düşünülmesi uygun olabilir. Yeni kısa pozisyon konusunda ısrarcı olan yatırımcılar ise spot endekste 113000 seviyesi altındaki düşüşleri dikkate alarak değerlendirebilirler.


13 Eylül VİOP Strateji: Endeks Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”