12 Eylül VİOP Strateji: Endeks Kontratı

BIST 30 endeks takip ettiğimiz 113000 seviyesinin altından toparlanarak bu seviyenin üzerinde kapanış gerçekleştirdi. 30 endekste teknik olarak güçlenmeden bahsedebilmemiz için 115700 seviyesine denk gelen 50 günlük ortalamasının üzerinde kapanış gerçekleştirmesi şart. Ancak şimdilik endeks bu seviye üzerinde yerleşik seyirlerinde başarılı olamıyor. 30 endeksteki savrulmalara karşı dikkatli olunmasında fayda var. 113000 üzerindeki seyrini koruyamaması halinde satışların ilk etapta 111000 seviyesine doğru hızlanması beklenebilir.

Bu yaklaşımla BIST 30 VIOP kontratında spotta 113000 seviyesi altında kalındığı sürece uzun pozisyonlar riskli olabilir ve uzun pozisyonlar temkinli olmak adına kapatılabilir. Spot fiyatta 113800 seviyesi stop loss alınarak kısa pozisyon denenebilir. Buna karşın risk almak isteyen yatırımcılar için endeksin 113000 seviyesi üzerinde kalmaya devam etmesi halinde 113000 seviyesi stop loss alınarak temkinli bir şekilde uzun pozisyon 114500 seviyesine kadar korunabilir.


12 Eylül  VİOP Strateji: Endeks Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”