11 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı

Spot piyasada USD/TL kurunda 4.70 seviyesinin üzerindeki seyri sürüyor. Ancak, kurda 4.75 ve üzerine doğru çok güçlü bir tablo beklenmeyebilir. Belli direnç noktalarından kar satışlarının gelebileceğini unutmamakta fayda var. Buna karşın, kurda olası geri çekilmelerde 4.70 seviyesinin altındaki güçlü kapanışlar kurun 4.65 seviyesine doğru geri çekilmesini destekleyebilir. 

Bu tablo karşısında, USDTL VIOP kontratında yeni uzun pozisyon için spot piyasada 4.75 seviyesinin üzerinde kapanışların görülmesi gerekiyor. Kur bu hamlesini başaramazsa VIOP kontratında yeni uzun pozisyon denemesi için beklemek daha sağlıklı olabilir. 

Gün içi al-sat stratejilerinde, USDTL kuru için 4.75 direncine doğru ivmesinde zorlanması durumunda bu direnç noktasından kısa süreli yeni kısa pozisyon denemesi yapılabilir. Buna karşın, spot piyasada kur 4.70 seviyesinin altında çok güçlü bir hareket alanı oluşturamazsa, 4.70 ve altındaki destek noktalarından gün içi kısa süreli yeni kısa pozisyon denemesi yapmak uygun olabilir. 

Ancak, uzun vadeli kısa ve uzun pozisyonlar için spot piyasada USD/TL kurunda 4.70 seviyesinin üzerindeki güçlü seyir yeni uzunlar için, spot piyasada 4.70 seviyesinin altındaki kalıcı kapanışlar ise yeni kısalar için uygun olacağını düşünmekteyiz. 

Kur, saatlik periyotta yatay seyrediyor dolayısıyla ana resimde kafası karışık olduğu için uzun vadeli kısa-uzun VIOP stratejilerinizde temkinli olmakta fayda var. 


11 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”