11 Haziran Dolar/TL VIOP Kontratı

USD/TL kurunda yatay ve yönsüz seyirler sürüyor. Günlük grafiklerde kurda momentum kaybı net bir şekilde dikkat çekiyor. Saatlik grafiklerde ise yatay bir hareket söz konusu. USD/TL kuru 4.46 ve 4.44 bölgelerini destek yaptı ve bu noktalardan tepki yükselişleri görsek bile çok güçlü olamadığını söyleyebiliriz. USD/TL kuru gün içerisinde 4.54 seviyesine doğru bir hareket yaptı ancak bu seviyenin üzerine geçemediği için 4.50-4.54 aralığında günü geçiriyor. Kur yeniden 4.54 seviyesine doğru yükselir ve burayı aşmakta zorlanırsa bu durumda VIOP Dolar kontratında yeni kısa pozisyon açmak için fırsat oluşabilir. Kurda yeni ilave kısa pozisyonlar içinse spot piyasada USD/TL kurunun 4.44 desteğinin altında güçlü kapanışlar yapması gerekiyor. Bu düşüş eğilimi kurun 4.38 seviyesine doğru hareket etmesini destekleyebilir. VIOP kontratında uzun pozisyonlar için ortam hala riskli duruyor. Bir süre uzun pozisyonlar için beklemekte fayda var. Risk seven yatırımcılar için spot piyasada USD/TL kuru 4.44 seviyesine yaklaştığı zaman kısa süreli uzun pozisyonlar denenebilir ancak kurda 4.44 seviyesini stop loss almanızı önermekteyiz. 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.11 Haziran Dolar/TL VIOP Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”