05 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı

Spot piyasada USDTL kurunun 4.66 destek noktasının altına doğru hareketinde zayıf kalması, kurun yukarı yönde hareketini tetikliyor. Teknik olarak, kur iki hareketli ortalamasının üzerinde seyrediyor. Aynı zamanda, günlük bazda alçalan kanalının üst sınırını zorluyor. Özellikle, gün içerisinde 4.68 seviyesinin üzerine sıçrar ve ısrarcı olursa bu durumda yükselişini hızlandırmak isteyebilir. Kurda yukarı yönlü hareketin devamında 4.7170 / 4.7235 seviyeleri direnç noktaları olarak izlenebilir. Buna karşın, olası geri çekilmelerin devamı durumunda kurda 4.66 bölgesini destek olarak izleyebiliriz. Bu destek noktasının altındaki kapanışlar kurda geri çekilmelere neden olabilir.

Dolar VIOP kontratında gün içi al- sat stratejilerinizde, spot piyasada USDTL kuru 4.68 seviyesinin üzerine doğru tepkisinde zorlanırsa bu durumda kısa süreli kısa pozisyon denemesi yapılabilir. Buna karşın, spotta 4.66 seviyesine doğru geri çekilmeler görülür ve kur bu seviyenin altına doğru hareket etmekte başarılı olamazsa bu durumda da VIOP kontratında kısa süreli uzun pozisyon fırsatı oluşabilir. Mevcut uzun pozisyonlar ise 4.6385 seviyesi stop loss alınarak bir süre daha korunabilir. 


Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


05 Temmuz VIOP Strateji: Dolar Kontratı
SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm sorularınızın cevabı için önce
Sıkça Sorulan Sorular​ bölümümüzü
ziyaret edebilirsiniz.

Borsa piyasalarının avantajları hakkında bilgi edinmek, ücretsiz eğitim alarak bilinçli Borsa yatırımı yapmak ya da bu piyasayı daha yakından tanımak için lütfen formu doldurunuz...
Lütfen tüm alanları doldurunuz.
Tebrikler! Kaydınız başarı ile alınmıştır.
Ulukartal

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
bir Ulukartal Holding iştirakidir.
İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Vadeli
İşlemler ve Opsiyonlar Borsası, Borsa
İstanbul, Takasbank, TSPB ve Merkezi
Kayıt Kuruluşu Üyesidir.

Risk Uyarısı : Kaldıraçlı piyasa işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı piyasa işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kaldıraçlı piyasa, yatırılan paranın tamamını kaybetme riski içerdiğinden her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.

www.integralviop.com internet sitesindeki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda hizmet veren üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İnternet sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte birlikte, bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

Uyarı Notu : “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”